„Warsztaty wyobraźni” dla klasy II

moc wyobrazni 01

Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Jak czerpać z niej pełnymi garściami i świetnie się przy tym bawić? W budzeniu wyobraźni pomogą te warsztaty i spotkania z mistrzami opowieści i kreacji, jak Roald Dahl czy Cressida Cowell. W trakcie warsztatów wyobraźni razem z uczniami odwiedzicie fantastyczne światy, podpatrzycie autorów w momentach tworzenia, zmierzycie się z wyzwaniami nieskrępowanej kreacji. I przekonacie się, że wyobraźnia może być wielką siłą – pomoże Wam stworzyć wspaniałe rzeczy!

Co odróżnia dzieło literackie od dzieła filmowego czy dokumentu dźwiękowego? Czym jest adaptacja literacka? Jak ćwiczyć dykcję, czym jest artykulacja głosowa i jak wykorzystać swoje umiejętności komunikacyjne?

Na magiczną lekcję wyobraźni i tworzenia audiobooków z najbardziej magicznym autorem książek dla dzieci, Andrzejem Maleszką, zapraszamy w październiku i w lutym.

Maleszka MD1 Czerwone krzeslo 2020 3D grzbiet 500pcx
Rusinek Wihajster 3D 500pcx

Słowa bywają nieposłuszne. Trudno ich upilnować – czasem mają szemraną przeszłość, przekraczają granice, a nawet zmieniają znaczenie! Michał Rusinek, niestrudzony tropiciel tajemnic naszego języka, pokazuje tym razem świat słów zapożyczonych. Odkryjecie sekrety wyrazów, których używamy codziennie, a o których tak mało wiemy!

Na wyprawę detektywistyczną z Michałem Rusinkiem zapraszamy w listopadzie i w marcu.

Cześć, to znowu my, Pik i Robi z tajnej organizacji – Ministerstwa Komiksu! Kreska po kresce, dymek po dymku! W końcu władamy ołówkami jak nie byle kto! Uwaga, tym razem WPADNIEMY DO KOMIKSU – i to dosłownie!
Dzięki temu odkryjemy zapomniane kadry i dzikie dymki.
Wsiądziemy też do komiksowego pociągu, wracając z nową serią zabaw i zadań komiksowych! 
No bo najlepiej uczyć się poprzez zabawę, prawda?

Komiksowe wyzwania i sztuczki będą tu na Was czekać w grudniu i kwietniu.

Zrob sobie komiks 2
Goscinny MIKOLAJEK Kolekcja psot i wybrykow 01 Jestem najlepszy 3D 500pcx

 „Wczoraj byłem najlepszy w klasie. Jak bum-cyk-cyk! Pani zrobiła nam dyktando i miałem siedem błędów. Po mnie był Ananiasz, który miał siedem i pół – przecinki liczą się jako połówka…”

Ach, kto nie chciałby być najlepszy w klasie? Na wybryki z Mikołajkiem zapraszamy w styczniu i w maju.