KLASA 1 Tropiciele słów

klasa1Maja

Początek przygody z książkami zaczyna się od słów. Mali uczniowie wraz z Bolkiem i Lolkiem podróżują po Polsce, ucząc się opisywać polskie tradycje. Odkryją też, jak pierwszorzędnie można bawić się słowami (Chuligator, czyli przewodnik po dziecięcych przekrętach Michała Rusinka); poznają niezwykłe historie o odwadze i przyjaźni (Opowieści o psach, które ratowały świat Kimberlie Hamilton), a także poznają przezabawne przygody Mikołajka i jego klasy (Mikołajek. Psze pani, on ściąga Rene Goscinny’ego).

Majkowska BiL na szlaku polskich kultur 2021 3D

Bolek i Lolek,
Dorota Majkowska-Szajer

Bolek i Lolek szukają skarbów rozsianych po całej Polsce. Jest ich bardzo dużo, dlatego chłopakom przyda się pomoc. Przyłączysz się do wyprawy?

Czeka Cię tradycyjne malowanie chat w Zalipiu, uczta z pyszną roladą i modrą kapustą na Śląsku oraz najlepsza zabawa w rytm radomskiego oberka. Natłok wrażeń? Wspólne słuchanie kaszubskich opowieści będzie doskonałym zakończeniem dnia.

Przyłączyć się do wyprawy będzie można już w październiku i listopadzie.

Mikołajek. Psze pani, on ściąga,
René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Kiedy w domu wydało się, że wypadłem najgorzej na klasówce z matematyki, zrobiła się straszna afera! Jakby to była moja wina, że Kleofas jest chory i nie było go na klasówce! No bo co w końcu, kurczę blade, ktoś musi być najgorszy, kiedy go nie ma!”.

W tym tomiku znajdziesz wybór najśmieszniejszych opowiadań o szkolnych wygłupach Mikołajka i jego bandy: „Bum!”, „Korepetycje”, „Nowa”, „Wypracowanie”, „Praca domowa”, „Brzydkie słowo”, „Co będziemy robić później”, „To wszystko głupie wymysły!”, „Gra w kule”.

Zapraszamy do mikołajkowych psot w grudniu i styczniu!

Goscinny MIKOLAJEK kolekcja psot 07 Psze pani on sciaga 3D
Hamilton Opowiesci o psach 3D

Opowieści o psach, które ratowały świat. 31 wiernych zwierzaków, które odcisnęły ślady swoich łap w historii,
Kimberlie Hamilton

Psy ratują świat i zmieniają bieg historii!

Poznaj historie prawdziwych psich bohaterów, którzy przyłożyli łapę do tego, by świat był lepszy. Jak tego dokonali?

Antis, psi lotnik, towarzyszył żołnierzom na pokładzie samolotów w trakcie drugiej wojny światowej. Suczka Oddball opiekowała się pingwinami w Australii. Trakr, niezłomny owczarek niemiecki, ratował ocalałych pod gruzami World Trade Center. A urocza i harda Fortune tak bardzo podpadła samemu Napoleonowi, że aż chciał się jej pozbyć.

Przygotuj się na moc faktów i bohaterskich wyczynów, od których aż sierść się jeży!

Kiedy? W lutym i marcu 2022!

Chuligator, czyli przewodnik po dziecięcych przekrętach,
Michał Rusinek

Słowa bywają niepokorne. Płatają figle, plączą się i zmieniają, czasem nie do poznania.

Michał Rusinek, niestrudzony tropiciel tajemnic naszego języka, zaprasza do świata słów przekręcanych, łamanych i sklejanych od nowa. Spróbujcie wymyślić swoje, bo dzieci są w tym najlepsze! Będziecie się przy tym świetnie bawić.

Na wspólne przekręty z Michałem Rusinkiem zapraszamy w kwietniu i maju!

Rusinek+Rusinek Chuligator 3D