„Warsztaty słowa” dla klasy I

moc slow 01

Słowa mają moc. Jakie znamy słowa, taki widzimy świat. Jeśli znamy więcej słów, potrafimy więcej widzieć i lepiej opisywać to, co mamy przed oczami.
Dzięki warsztatom słowa Twoi uczniowie, adepci czytania, do plecaków nazbierają sporo nowych wyrazów. Będą je tropić, śledzić, rozpoznawać, bawić się nimi i eksperymentować. Za przewodników będą mieć mistrzów słowa, autorów polskich, jak Michał Rusinek, i zagranicznych, jak René Goscinny – twórca słynnego Mikołajka.

Szkoła to miejsce niezwykłe! Nowi koledzy, nauczyciele i lekcje, podczas których można przeżyć niesamowite przygody. Przeczytajcie co przytrafiło się Mikołajkowi i jego kolegom, gdy po wakacjach pojawili się w szkole.

Na potyczki i psoty z Mikołajkiem zapraszamy w październiku i w lutym.

Goscinny MIKOLAJEK Kolekcja psot i wybrykow 03 Nowy rok szkolny 3D 500pcx

Rusinek Wierszyki domowe 2016 3D 500pcx

Domowa wierszykownia według Rusinka.

Próg ciągle podkłada ci nogę? Wyprowadzasz klucz na smyczy? Lubisz śpiewać do prysznica? Oglądasz kręcące się w pralce pranie?

Nasze domowe przedmioty prowadzą w ukryciu podwójne życie. Sprawdź, co robią, kiedy na nie nie patrzysz.

Słowne przygody z Michałem Rusinkiem i jego „Wierszykami domowymi” czekać będą na Ciebie już w listopadzie i w marcu.

Czy wiecie, że zwierzęta dokonują niezwykłych rzeczy? Słoń Ning Nong, przeczuwając zbliżające się tsunami, na własnym grzbiecie przeniósł ośmioletnią dziewczynkę w bezpieczne miejsce. Pies Balto samodzielnie poprowadził zaprzęg przez śnieżycę, by dostarczyć lekarstwa dzieciom, a niedźwiedź Wojtek zgłosił się do noszenia ciężkich pocisków, by wesprzeć polskich żołnierzy podczas bitwy.

czytaniemamoc.pl/wp-admin/post.php?post=667&action=edit(otworzy się w nowej zakładce)

Prawdziwi bohaterowie nie muszą mówić ludzkim głosem, a odwaga czasami merda ogonem.

Na przygody z dzielnymi zwierzakami zapraszamy w grudniu i kwietniu. 

Marvel Opowiesci o zwierzetach 3D 500pcx

Majkowska BiL na szlaku polskich kultur 3D 500pcx

Bolek i Lolek szukają skarbów rozsianych po całej Polsce. Jest ich bardzo dużo, dlatego chłopakom przyda się pomoc. Przyłączysz się do wyprawy?

Czeka Cię tradycyjne malowanie chat w Zalipiu, uczta z pyszną roladą i modrą kapustą na Śląsku oraz najlepsza zabawa w rytm radomskiego oberka. Natłok wrażeń? Wspólne słuchanie kaszubskich opowieści będzie doskonałym zakończeniem dnia.

Przyłączyć się do wyprawy będzie można już w styczniu i maju.